Każde pomieszczenie w domu jest na swój sposób ważne i wyjątkowe. Przede wszystkim wynika to z różnego zastosowania. Salon prócz tego, że wygodny, powinien być pomieszczeniem reprezentacyjnym, kuchnia funkcjonalnym, łazienka schludnym, eleganckim, natomiast sypialnia ma za zadanie koić zmysły oraz zapewniać komfort na najwyższym poziomie. Łączy je jedno – pragniemy, by każde było stylowe, odzwierciedlało nasz gust i upodobania. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy możemy przebierać w różnych sposobach aranżacji, zależy nam na tym, by wnętrza były modne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na fiolet w sypialni. Kolor ten, nie dość, że piękny, kojarzący się z luksusem, dodatkowo wpływa na nas uspokajająco, relaksująco. Jak urządzić fioletową sypialnię? Jakie dodatki do niej dopasować?

Polecamy:

Fioletowa sypialnia – jakie dodatki warto wprowadzić?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie elementy powinny składać się na fioletową sypialnię. Jakie dodatki faktycznie mają być fioletowe i jakim kolorem przełamać chłodną barwę. Otóż możliwości są niemalże nieograniczone. Odważni mogą np. postawić na fioletowe ściany (lub jedną ścianę) oraz pomniejsze dodatki, takie jak np. dywan, piękna, satynowa pościel od Dekorativa oraz fioletowe kwiaty w wazonie. Jeśli zaś zależy nam na jasnym, stonowanym wnętrzu, wówczas ściany można pozostawić białe bądź jasnoszare, zaś fioletowymi uczynić wyłącznie niektóre elementy, np. zasłony w oknach, łóżko, pościel, lampy. Powinniśmy mieć również na uwadze to, że fioletowa sypialnia – jakie dodatki do niej dopasujemy, na ile będą one intensywnie fioletowe, czy eleganckie, w stylu klasycznym, czy raczej przytulne w estetyce hygge – wszystko to, powinno odzwierciedlać naszą osobowość.

Fioletowa sypialnia – jakie dodatki, jaka pościel?

Wiemy już, że różne elementy mogą składać się na fioletową sypialnię. Jakie dodatki mogą być nośnikami koloru? Bez względu na to, na jaki odcień fioletu się zdecydujemy oraz czy sypialnia będzie niemal cała w fiolecie, czy w kolorze tym pojawią się tylko poszczególne dodatki, warto zainwestować w fioletową pościel. W przypadku sypialni to właśnie pościel, a także dekoracyjne poduchy i narzuta na łóżko świetnie przemycają do wnętrza kolory. Warto jednak pamiętać, że poza barwą i wzorami podczas wybierania pościeli do fioletowej sypialni, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. Fioletowe pościele z atłasu, satyny, 100% bawełny nie tylko zapewnią nam odpowiedni komfort podczas snu, pozwolą skórze oddychać, ale również będą stanowić gwarancję koloru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]