Dziś, zarówno sklepy stacjonarne, jak i te funkcjonujące w przestrzeni internetu kuszą nas właściwie nieograniczonym asortymentem. Nie dość, że dystrybuują masę rozmaitych produktów znajdujących szerokie zastosowanie, to jeszcze w ramach każdego z nich istnieje po kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, a nierzadko i kilkaset modeli. Dotyczy to również pościeli. Dziś wybierać możemy nie tylko spośród materiałów, z jakich jest ona produkowana, ale również kolorów i motywów. O ile za czasów naszych babć królowały poszwy białe, ewentualnie zdobione w drobne kwiaty, o tyle dziś pościele występują w każdym kolorze, odcieniu i wzorze. Dzięki temu możemy dopasować do swojej sypialni pościel, która poza funkcją czysto praktyczną, będzie też piękną ozdobą wnętrza. Niestety musimy przy tym liczyć się z pewnym ryzykiem, otóż zdarza się, że kolorowa pościel farbuje. Co robić w takiej sytuacji?

Polecamy:

Dlaczego pościel farbuje? Co robić, by temu zapobiec?

Kolorowe, zdobione w efektowne wzory pościele niewątpliwie zachęcają nas do kupna. Jednak planując zakup pościeli nie powinniśmy skupiać się wyłącznie na walorach estetycznych. Jako, że w pościeli śpimy, odpoczywamy warto, abyśmy zapewnili sobie odpowiedni komfort. Stąd też kluczowa jest jakość materiału i wykonania poszew na kołdry i poduszki. Niestety tanie, dostępne głównie w supermarketach pościele lepiej omijać szerokim łukiem. Zamiast kupować cztery wielobarwne komplety w atrakcyjnej cenie, lepiej zainwestować w dwa, porządne zestawy. Dlaczego? Otóż tania, produkowana ze sztucznych tworzyw i niskiej jakości barwników pościel farbuje. Co robić, by temu zapobiec? Wystarczy kupić dobrej klasy pościel.

Wysokiej jakości pościel farbuje – co robić?

Zdarza się i tak, że nawet dobrej klasy pościel farbuje. Co robić wówczas? Oczywiście szkoda, by piękny komplet z bawełny, satyny czy lnu, na który wydaliśmy niemałą sumę wylądował w koszu. O wysokiej jakości pościel niewątpliwie warto zawalczyć. Jeśli rzeczywiście jest to dobry produkt bez większego trudu powinniśmy sobie poradzić. W tym przypadku raczej błahe są bowiem przyczyny tego, że pościel farbuje. Co robić zatem? Otóż kolorową pościel przed pierwszym użyciem warto wyprać kilka razy pod rząd. Jeśli okazuje się, że to nie pomaga przed kolejnym praniem pościel wystarczy wymoczyć w misce lub w wannie z wodą z dodatkiem octu. Prawda, że proste?

[Głosów:1    Średnia:5/5]