Każdy ma swoją wizję na dom idealny. Jedni wybierają mieszkanie w bloku lub ekskluzywny apartament w wieżowcu, inni nie wyobrażają sobie mieszkać gdziekolwiek indziej niż w domu jednorodzinnym, a przynajmniej w bliźniaczym lub szeregowym. Część z nas jest zwolennikami stylu klasycznego, skandynawskiego, retro lub rustykalnego, część zachwyca się wnętrzami inspirowanymi nowoczesnym bądź loftowym designem. Natomiast wszystkim nam zależy na funkcjonalności, ergonomii oraz przytulności. Nawet jeśli podobają nam się minimalistyczne projekty, w swoich czterech kątach chcemy czuć się bezpiecznie, komfortowo, w związku z czym poszukujemy takich rozwiązań i produktów, które ocieplą pomieszczenie. Wobec tego, jak ocieplić wnętrze? Jakie kolory temu sprzyjają? Jak dobrać odpowiednie dodatki, które ocieplą wnętrze sypialni, salonu czy pokoju dziecka?

Co ociepla pomieszczenie?

Jako, że jedne style są bardziej przytulne (np. rustykalny) niż inne (np. loftowy), w zależności od tego, jak urządziliśmy swoje mieszkanie jest one bardziej lub mniej przytulne. Tak czy inaczej, warto zastanowić się jak ocieplić wnętrze. Zwłaszcza w przypadku tych domów, w których króluje nowoczesność i minimalizm jest to ważne – dopasowanie takich elementów, które ocieplą pomieszczenie, a jednocześnie nie zaburzą nowoczesnej aranżacji to prawdziwa sztuka. W pierwszej kolejności, tj. zanim zainwestujemy w dodatki, które ocieplą wnętrze, powinniśmy przemyśleć kwestię kolorystyki. Tym, co ociepla pomieszczenie niewątpliwie są ciepłe, pastelowe kolory, m.in. beżowy, brązowy, pomarańczowy, żółty, różowy, zielony. Efekt odwrotny sprawiają natomiast: biel, szarości, czerń, błękit. Poza barwami, nie bez znaczenia są materiały. Do tych, które wprowadzają do wnętrz przytulną atmosferę zaliczamy: drewno, bawełnę, wełnę, len. To z nich powinny być wykonane dodatki, które ocieplą wnętrze.

Stylowe dodatki, które ocieplą wnętrze

Odpowiednia kolorystyka oraz naturalne materiały bez wątpienia ocieplą pomieszczenie. Niemniej, na tym nie powinniśmy poprzestawać. Warto zastanowić się również jak ocieplić wnętrze przy pomocy dodatków. Które ocieplą wnętrze, a jednocześnie będą stylowe i pasujące do estetyki wnętrza? Na pewno warto zainwestować w firany i zasłony, miękkie dywany oraz nastrojowe oświetlenie. Na ścianach warto natomiast zawiesić obrazy, plakaty lub zdjęcia, np. w drewnianych ramach. Pamiętajmy też o roślinności – zielone kwiaty doniczkowe przemycają do wnętrz naturę i również sprzyjają przytulności. W salonie, nawet tym zaaranżowanym nowocześnie warto postawić dużą, wygodną, obitą przyjemnym w dotyku materiałem kanapę i fotele, natomiast w sypialni sprawdzi się łóżko z tapicerowanym zagłówkiem, który również doskonale ociepla pomieszczenie. W końcu, nie możemy zapomnieć o tekstyliach do sypialni typu poduchy, pledy, koce czy też pościel.

Tekstylia do sypialni w sklepie Dekorativa

Tekstylia do sypialni (i nie tylko) to produkty, o których warto pamiętać dekorując wnętrza, i które powinno się wybierać z uwagą. Pośród tekstylnych dodatków, które ocieplą wnętrze nie może zabraknąć poduch w dekoracyjnych poszewkach w ciepłych kolorach, wełnianych pledów i koców, a także pościeli, najlepiej uszytej z bawełnianej tkaniny, np. bawełnianej satyny bądź kory. Jeśli chodzi o kolorystykę i wzornictwo, warto pokusić się przykładowo o pastelowe kolory i motywy florystyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]