Wszyscy rodzice chcą dla swoich pociech tego, co najlepsze. Niezależnie, czy mają kilka miesięcy, kilka lat, są nastolatkami czy dorosłymi już ludźmi, córki i synowie zawsze są dla nas na pierwszym miejscu. Zwłaszcza na początku, gdy są maleńkimi i delikatnymi istotkami zwracamy uwagę na każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, martwiąc się, by przypadkiem coś im nie zaszkodziło. Jedną z ważniejszych kwestii bez wątpienia jest zaaranżowanie dziecięcego pokoju, w którym znajdzie się odpowiednie łóżeczko oraz inne potrzebne meble i dodatki. A skoro łóżeczko to i poduszka, kołdra i kilka kompletów pościeli na zmianę. W związku z tym, jaka kołdra dla dziecka jest najlepsza? Jak dobrać odpowiedni rozmiar i wypełnienie kołdry dla dziecka? Jakie powinna mieć wymiary taka kołderka? Z czego kołdra dla dziecka jest ciepła, lekka i antyalergiczna? Podpowiadamy jaką kołdrę wybrać dla dziecka!

Rozmiar i wypełnienie kołdry dla dziecka

Wielu rodziców zastanawia się jaka kołdra dla dziecka zapewni ich pociechom zdrowy i komfortowy sen. Wybór wcale nie jest łatwy – wielość i różnorodność dostępnych obecnie na rynku modeli może przyprawić o zawrót głowy. Przystępując do poszukiwać odpowiedniego egzemplarza, warto wiedzieć, że kluczowe są dwie kwestie, a mianowicie rozmiar oraz wypełnienie kołdry dla dziecka. Kołdra nie może być ani za mała, ani za duża, za to powinna być wykonana z wysokiej jakości, przyjemnych w dotyku i najlepiej antyalergicznych materiałów. Co to oznacza? Jaką kołdrę wybrać dla dziecka? Jakie wymiary są optymalne dla niemowlaków, dzieci rocznych i dwuletnich, a jakie dla kilkulatków? Z czego kołdra dla dziecka jest najwłaściwsza?

Jaką kołdrę wybrać dla dziecka (w jakim rozmiarze)?

Aby odpowiedzieć na pytanie tytułowe: „Jaka kołdra dla dziecka jest najlepsza?”, trzeba rozważyć dwa niezwykle istotne aspekty – po pierwsze odpowiedni rozmiar, po drugie wypełnienie kołdry dla dziecka. Warto przy tym pamiętać, że kołdra powinna być co najmniej długości i szerokości materaca. I tak też, dla niemowlaków optymalna wydaje się być kołdra w rozmiarze 60×120 cm, natomiast dla dzieci do 5 roku życia warto zainwestować już w nieco większy model, np. 100×135 cm. Z kolei dla malców w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a więc między 5 a 10 rokiem życia powinno się już kupić kołdrę o szerokości 120, a nawet 140 cm i długości 200 cm. Ta większa na pewno posłuży im znacznie dłużej (spełni oczekiwania również nastolatków). Natomiast, z czego kołdra dla dziecka powinna być uszyta? Jaką kołdrę wybrać dla dziecka – syntetyczną czy naturalną?

Z czego kołdra dla dziecka jest odpowiednia?

Najlepsza kołdra dla dziecka to kołdra, która ma dostosowany do potrzeb malca i wymiarów jego łóżeczka rozmiar, a także posiada wysokiej jakości wypełnienie. Kołdra dla dziecka powinna być ciepła, lekka, przyjemna w dotyku, a także antyalergiczna. Wobec tego, jaką kołdrę wybrać dla dziecka? Otóż, zdecydowanie najlepsze kołdry dla najmłodszych to kołdry bawełniane, jedwabne, bambusowe, z wełny merynosa, z puchu kaczego lub gęsiego. W przypadku noworodka warto zainwestować zwłaszcza w kołdrę bawełnianą lub jedwabną, która jest lekka, przyjemna w dotyku, antyalergiczna i można ją prać w pralce w delikatnym płynie/proszku i na odpowiednim programie. Dla nieco starszych dzieci dobrą propozycją są natomiast kołdry wełniane i puchowe, jednak pod warunkiem, że nie są alergikami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]