W dzisiejszych czasach mieszkania i domy są bardzo drogie. Co gorsze, ceny ciągle idą w górę i nie zapowiada się, by w przyszłości tendencja ta miała się odwrócić. Nie dziwi więc, że wielu ludzi, zwłaszcza młodych, którzy są dopiero na starcie swojej kariery zawodowej, najzwyczajniej na to nie stać. Stąd też niezłym rozwiązaniem, przynajmniej na jakiś czas jest kawalerka lub niewielkie, dwupokojowe mieszkanie, bo jakby nie było „ciasne, ale własne”. Zresztą i takie maleńkie apartamenty mają swoje zalety. A jeśli dobrze wszystko przemyślimy, z pewnością uda nam się stworzyć stylowe, przytulne gniazdko. Jednak, nie lada wyzwaniem wydaje się aranżacja pokoju dziennego z sypialnią. W końcu w mieszkaniach jednopokojowych pokój dzienny i sypialnia to jedno i to samo. Zatem, jak urządzić pokój dzienny z sypialnią, by równie dobrze sprawdzał się w roli salonu, jak i pokoju sypialnianego? Jak umeblować pokój dzienny z sypialnią?

Pokój dzienny i sypialnia

Kiedy decydujemy się zamieszkać samotnie lub ze swoją drugą połówką w kawalerce lub w mieszkaniu dwupokojowym, przy czym jeden z pokoi musimy przeznaczyć dla dziecka/dzieci, jedną z istotniejszych kwestii jest aranżacja pokoju z sypialnią w ramach jednego pomieszczenia. W takiej sytuacji mamy dwa wyjścia: zainwestować w dużą, rozkładaną, wygodną kanapę lub narożnik bądź też dołożyć wszelkich starań, by pokój dzienny i sypialnię, jako dwie strefy wydzielić w ramach jednego pokoju. Pierwsza opcja wydaje się zdecydowanie prostsza, nie musimy przecież główkować, jak w jednym pomieszczeniu zmieścić i sofę z fotelami, i łóżko. Jednak, czy aby na pewno chcemy pozbawić się komfortu, jaki zapewnia osobiste łóżko i spać tam, gdzie przesiadujemy w ciągu dnia z rodziną, a nierzadko i z gośćmi? No właśnie… Zatem, jeśli istnieje choć cień szansy, że znajdziemy miejsce na łóżko w pokoju dziennym, naprawdę warto spróbować. Jak urządzić pokój dzienny z sypialnią? Czy istnieją jakieś sprawdzony sposoby na rozgraniczenie dwóch sfer? Jak umeblować pokój dzienny z sypialnią? Jakie meble kupić, z jakich zrezygnować?

Aranżacja pokoju dziennego z sypialnią

Bez obaw, jeśli tylko dobrze przeanalizujemy układ pokoju, możemy być pewni, że aranżacja pokoju dziennego z sypialnią może być udana! W tym przypadku warto w pierwszej kolejności rozważyć, jakie meble będą nam niezbędne, jakie jesteśmy w stanie sobie odpuścić. Przykładowo, o ile sofa i łóżko w pokoju dziennym z sypialnią są konieczne, o tyle drugi fotel czy kredens oraz dwie szafki nocne już nie. Kolejnym, godnym zastanowienia aspektem jest sposób subtelnego wyznaczenia dwóch stref – dziennej i sypialnianej. Taki efekt można osiągnąć za sprawą zróżnicowanej kolorystyki, elementów architektury, takich, jak montaż szklanej ściany lub szklanych drzwi, materiałowej zasłony lub też odpowiedniego ustawienia mebli, np. regału z książkami. Wobec tego, jak umeblować pokój dzienny z sypialnią?

Jak umeblować pokój dzienny z sypialnią?

Jak urządzić pokój dzienny z sypialnią? W jaki sposób w jednym pomieszczeniu wydzielić dwie, różne sfery? Jak umeblować pokój dzienny z sypialnią? Pytania te na pewno kotłują się w głowach wszystkich, którzy stoją przed zadaniem aranżacji pokoju dziennego z sypialnią. Jednak, bez obaw, wszystko jest możliwe, oczywiście o ile pokój jest co najmniej średniego rozmiaru, a my dobrze przemyślimy jego układ. Na pewno dużo prościej umeblować pomieszczenie, gdy znajduje się w nim wnęka, wówczas możemy w nią wstawić łóżko i ewentualnie stolik nocny. Jeśli na małą szafkę miejsca już nie ma lub wolimy w jej miejsce kupić większe łóżko, pamiętajmy, by na ścianie zawiesić małą lampkę nocną. Dobrym pomysłem jest też montaż szklanych drzwi lub ścianki, np. w stylu loftowym w metalowej, czarnej ramie. Po drugiej stronie pokoju możemy wówczas urządzić mały salon z kanapą, stolikiem kawowym, niską, podłużną szafką RTV i zawieszonym na ścianie telewizorem. Jako, że w tym przypadku wszystko jest na widoku, pamiętajmy jak ogromnie ważne w pokoju dziennym z sypialnią są detale, np. – inny kolor ściany lub tapeta na ścianie przy łóżku, elegancka pościel oraz narzuta/kapa i dekoracyjne poduchy, oświetlenie, obrazy. Jednocześnie, nie przesadzajmy – im mniej miejsca, tym lepiej stawiać na minimalizm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]