Regularne zmienianie, a co za tym idzie pranie pościeli jest oczywiście czymś naturalnym. Raz, że w ten sposób utrzymujemy w sypialni należytą higienę, co jest niezbędne dla prawidłowego stanu naszego zdrowia, dwa – zapewniamy sobie komfort w czasie snu i odpoczynku. W zależności od indywidualnych preferencji, każdy z nas wybierać może spośród rozmaitych rodzajów poszew na poduchy i kołdry, które poza rozmiarami i wzornictwem, różnią się materiałem. Niezależnie od tego, na jaką tkaninę się zdecydujemy, musimy pamiętać, że producenci dla poszczególnych zalecają konkretne metody pielęgnowania. Stosowanie się do nich daje nam gwarancję czystości, ale też trwałości bielizny pościelowej. W sposób szczególny należy przy tym zadbać o poszwy z wełny merynosa, które należą do jednych z najdelikatniejszych i najszlachetniejszych. Podpowiadamy jak prać pościel z wełny merynosa.

Jak prać pościel wełnianą?

Jak już zostało wspomniane, wełna merynosa, czyli ta, z owiec wypasanych na zielonych wzgórzach Nowej Zelandii to najdelikatniejsza, najmilsza w dotyku wełna na świecie. Nic więc dziwnego, że pranie pościeli z merynosa wymaga od nas szczególnej ostrożności, jeśli chcemy cieszyć się jej ciepłem i miękkością przez długie lata. Wobec tego, jak prać pościel wełnianą? Przede wszystkim ręcznie. Jednak bez obaw – nie jest to tak trudne i czasochłonne, jak mogłoby się wydawać. Tu nie ma potrzeby wygniatania i wyciskania. Naturalne włókna pokryte lanoliną wykazują zdolność do samooczyszczenia, w związku z tym należy jedynie zadbać o to, by nie uszkodzić i nie wypłukać substancji zapewniającej miękkość i sprężystość tkaniny. Nic więc dziwnego, że w przypadku prania pościeli z merynosa ogromnie ważne jest także po jaki detergent sięgniemy.

Pranie pościeli z merynosa

Jak prać pościel z wełny merynosa? Wiemy już, że ręcznie a nie mechanicznie. Jednak to nie wszystko. Jak już zostało wspomniane, pranie pościeli z merynosa wymaga odpowiednich detergentów. Najlepiej korzystać z tych, zalecanych przez producentów wełnianych poszew, a więc specjalistycznych płynów zawierających lanolinę. Niemniej, istotna jest też temperatura. Ta, nie powinna przekraczać 30 stopni. Idealnie zaś, gdy oscyluje w granicach 22-28 stopni Celsjusza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]