W drugiej dekadzie XXI wieku niezależnie od tego, jaki produkt potrzebujemy kupić, do wyboru mamy różne jego warianty. Weźmy choćby pościel. Ta dostępna jest nie tylko w różnych rozmiarach, kolorach, wzorach, ale też może być uszyta z najrozmaitszych tkanin, a nawet posiadać odmienną gramaturę. Nic więc dziwnego, że wielu z nas czuje swego rodzaju zdezorientowanie, gdy przychodzi do zakupów. Jaki materiał na prześcieradło jest najlepszy? Który z dostępnych modeli prześcieradeł zapewni nam pożądany komfort? Przedstawiamy krótkie charakterystyki tych najpopularniejszych. Po zapoznaniu się z podstawowymi cechami, z pewnością łatwiej będzie nam zdecydować jaki materiał na prześcieradło spełnia nasze oczekiwania.

Prześcieradło bawełniane

Najczęściej wykorzystywaną do produkcji bielizny pościelowej tkaniną, która cieszy się zaufaniem najliczniejszego grona konsumentów jest bawełna. Prześcieradła bawełniane na tle wszystkich pozostałych wyróżniają się niespotykaną wytrzymałością i trwałością. Ich największą zaletą wydaje się być jednak to, że są naturalne i pozwalają skórze swobodnie oddychać. Jednocześnie jest to bardzo praktyczna opcja, gdyż takie prześcieradła łatwo utrzymać w czystości – możne je prać w pralce w wysokich temperaturach. Za to dla należytego komfortu i estetyki, konieczne jest ich prasowanie.

Prześcieradło z kory

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaki materiał na prześcieradło będzie dla nas optymalną opcją, warto abyśmy wzięli pod uwagę również prześcieradło z kory. Kora, jako tkanina składająca się w 80% z naturalnej bawełny i w 20% z syntetycznego poliestru dobrze przepuszcza powietrze, jest elastyczna i przyjemna w dotyku. Ogromną zaletą prześcieradeł z kory jest to, że za sprawą specyficznej struktury nie wymagają prasowania.

Prześcieradło z satyny

Kolejną tkaniną pościelową jest satyna. Prześcieradło z satyny to przede wszystkim idealna opcja na lato, gdy temperatury powietrza, również w nocy przekraczają 20 stopni Celsjusza przez co jest po prostu gorąco. Materiał o satynowym splocie jest miękki, delikatny, nieco śliski w dotyku, dzięki czemu daje poczucie przyjemnego dla skóry chłodu.

Prześcieradło frotte

Bardzo popularną opcją jeśli chodzi o prześcieradła są te z frotte. Frotte to tkanina pętelkowa będąca mieszanką bawełny oraz poliestru. Jest bardzo miękka i zapewnia ciepło. W związku z tym prześcieradła frotte nadają się głównie do użytkowania zimą.

Prześcieradło z jerseyu

Wreszcie, gdy zastanawiamy się jaki materiał na prześcieradło odpowiada nam najbardziej, pod uwagę musimy wziąć jeszcze prześcieradła z jerseyu. Podobnie, jak prześcieradła frotte również te z jerseyu przeznaczone są przede wszystkim do stosowania zimą (są bardzo ciepłe).

[Głosów:0    Średnia:0/5]