Aranżacja sypialni wymaga od nas przemyślenia każdego, nawet najdrobniejszego szczegółu. Co prawda, to salon jest wizytówką mieszkania, w związku z czym, przede wszystkim on musi być stylowy. Niemniej, należy pamiętać, że pokój w którym śpimy, choć zwykle niedostępny dla gości, powinien być równie gustowny, a jednocześnie ergonomiczny. W końcu to tu odpoczywamy i śpimy, co z kolei przekłada się na nasze zdrowie, samopoczucie oraz wydajność w ciągu dnia. Dobór dużego, solidnego łóżka z wygodnym materacem oraz wysokiej jakości pościeli (najlepiej typu premium) z pewnością zagwarantuje nam pożądany komfort. Mimo wszystko warto pomyśleć jeszcze o dodatkach, dzięki którym pokój będzie modny i przytulny. Na pewno nie pożałujemy inwestycji w kwiaty do sypialni. W takim razie, jakie kwiaty do sypialni kupić? Które spośród tak wielu, dostępnych obecnie na rynku są roślinami idealnymi do sypialni? Natomiast jakie są w tym przypadku nieodpowiednimi kwiatami? Które nie powinny być w sypialni?

Kwiaty w sypialni

Kwiaty w sypialni, zresztą tak, jak w każdym innym pomieszczeniu to coś, czego po prostu nie może zabraknąć. Zielone rośliny naturalnie nawilżają i oczyszczają powietrze, dzięki czemu poprawiają samopoczucie, koją nerwy i mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Poza tym, wprowadzają do wnętrz miły, naturalny akcent. Nic więc dziwnego, że zwłaszcza na przestrzeni kilku ostatnich lat stały się tak modne, a raczej – moda na nie wróciła i to ze zdwojoną siłą! Jako, że różne gatunki i odmiany posiadają różne właściwości, warto sprawdzić jakie kwiaty do sypialni rzeczywiście są polecane. Niektóre z nich okazują się roślinami idealnymi do sypialni, ale są i takie kwiaty, które nie powinny być w sypialni.

Rośliny idealne do sypialni

Jakie kwiaty do sypialni są odpowiednie? Otóż, w tym przypadku warto wybierać gatunki, które naturalnie nawilżają i oczyszczają powietrze, niwelują zatrucia chemiczne, ograniczają rozwój mikrobów, a także nie mają żadnego zapachu lub bardzo subtelny, niedrażniący. Wobec tego, rośliny idealne do sypialni to m.in.: skrzydłokwiat, bluszcz, sansewieria gwinejska (inaczej wężownica lub język teściowej), aloes, kaktus wielkanocny/kaktus bożonarodzeniowy. Natomiast jaki gatunki zaliczamy do kwiatów, których nie powinno być w sypialni?

Kwiaty, które nie powinny być w sypialni

Niestety nie wszystkie kwiaty w sypialni zdają egzamin. Poza polecanymi, roślinami idealnymi do sypialni są jeszcze takie, które mogłyby niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie, a nawet zakłócać sen. Jakie kwiaty do sypialni najzwyczajniej się nie nadają? Otóż, kwiaty, które nie powinny być w sypialni to przede wszystkim kwiaty wydzielające intensywny zapach, przykładowo: doniczkowe róże i hiacynty, a także cięte piwonie, lilie i hortensje. Z tych kwiatów rzeczywiście warto zrezygnować na rzecz wymienionych powyżej, roślin idealnych do sypialni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]