W dzisiejszych czasach producenci bielizny pościelowej pod każdym względem zapewniają nam niesamowitą różnorodność. Dzięki temu, zgodnie z indywidualnymi preferencjami, gustem, wymaganiami, możemy przebierać w najrozmaitszych kolorach i wzorach, rozmiarach, a także tkaninach i gramaturach pościeli. Klasyczna pościel z bawełny, elegancka z satyny, ekonomiczna i miękka w dotyku z frotte i mikrofibry, ekologiczna lniana, ekskluzywna z batystu lub adamaszku oraz praktyczna pościel z kory bawełnianej – naprawdę jest z czego wybierać. Tym razem, przeanalizujmy pościel z kory. Co to jest? Jak kupić naprawdę dobrą pościel z kory? W jaki sposób o nią dbać i w jakiej temperaturze prać pościel z kory?

Pościel z kory – co to?

Zacznijmy może od wyjaśnienia czym tak właściwie jest pościel z kory. Co to za tkanina? Otóż pościel z kory bawełnianej to po prostu pościel bawełniana, lecz o charakterystycznym, nieco innym niż klasyczny splocie. Stąd właściwości tej tkaniny są bardzo zbliżone do właściwości bawełny. Tym, co ją wyróżnia to wspomniany już splot, a także struktura. Otóż, na powierzchni pościeli z kory bawełnianej jedno przy drugim, widoczne są wgłębienia i uwypuklenia. To dzięki temu, zyskuje ona jedną bardzo istotną cechę, której zwykła pościel bawełniana nie posiada. Chodzi o to, że pościel z kory bawełnianej ze względu na swą „pogniecioną” formę nie wymaga prasowania. Dzięki temu jest niesamowicie praktyczna i wygodna w użyciu – po wypraniu i wyprasowaniu wystarczy schować ją do szafy lub od razu oblec nią kołdrę i poduchy. Prócz tego, idealnie sprawdza się niezależnie od pory roku i jest polecana alergikom. Warto natomiast pamiętać, że dobra pościel z kory jest wykonana z wysokiej jakości bawełny.

Dobra pościel z kory

Jak to zwykle bywa z wieloma produktami dostępnymi obecnie na rynku, kora korze nie równa. Jeśli więc zależy nam na naprawdę jakościowo dobrej pościeli z kory przede wszystkim powinniśmy upewnić się co do jej składu. Niektórzy producenci dodają do bawełny domieszkę włókien syntetycznych. Najlepiej, aby pościel z kory bawełnianej rzeczywiście była wyprodukowana z dobrej klasy bawełny o wysokiej gramaturze. A co z jej praniem? W jakiej temperaturze prać pościel z kory?

W jakiej temperaturze prać pościel z kory?

Przy okazji wyjaśniania czym jest pościel z kory, co to za tkanina, wspomnieliśmy, że pościel z kory bawełnianej nie wymaga prasowania. Co jednak z jej praniem? W jakiej temperaturze prać pościel z kory, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, a jednocześnie nie uszkodzić tkaniny? Jeśli producent nie zaznaczył inaczej, dobrą pościel z kory można spokojnie prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Nie zaleca się natomiast wirowania, a jeśli już to na niskich obrotach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]