Centralnym elementem każdej sypialni powinno być łóżko – to ono zwraca uwagę i stanowi najważniejszy punkt wyposażenia tego wnętrza. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, że nie jest to tylko funkcjonalny mebel, ale także przestrzeń, dzięki której sypialnię możemy dowolnie dekorować. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą odpowiedniej aranżacji łóżka. Jak pościelić łóżko w sypialni, aby wyglądało jak z katalogu wnętrzarskiego?

Ścielenie łóżka w sypialni

Ścielenia łóżka w sypialni może okazać się interesująca sztuką. Jakich elementów będziemy potrzebowali, aby stworzyć ciekawą aranżację? Podstawą jest oczywiście piękna i dobrana do naszego gustu pościel – wybór kompletów jest olbrzymi. Kolejno: niezbędne będą poduszki, najlepiej parzysta ilość i dwa rodzaje rozmiarów. Istotny okaże się także koc lub pled, który będzie stanowił wierzchnią warstwę naszej aranżacji. O tym jak pościelić łóżko często wypowiadają się spece od aranżacji wnętrz czy też dekoratorzy.

Jak pościelić łóżko w sypialni? Najpierw wybierz pościel!

Kluczem do stworzenia wspaniałej aranżacji łóżka jest wybór odpowiedniej pościeli. Wybór kompletów jest dzisiaj naprawdę szeroki – od klasycznych pościeli z kory czy satyny, poprzez pościele z włókien naturalnych wysokiej jakości, takich jak len czy wełna, aż po pościele z nadrukami 3d, które z pewnością pokochają miłośnicy nowoczesnych rozwiązań. Istotne jest, aby pościel była trwała, uszyta z tkanin odpowiadających naszym upodobaniom. Wiele osób zwraca także uwagę na termoizolację, szczególnie w okresie zimy. Istotne jest, aby pościel zarówno zatrzymywała ciepło, jak i pozwalała na swobodną cyrkulację powietrza i wentylowanie skóry. Odpowiednia pościel sprawi, że przestaniemy się zastanawiać jak pościelić łóżko w sposób estetyczny!

Jak pościelić łóżko w sypialni? Przede wszystkim ważne jest gładkie ułożenie kołdry, aby wyglądała estetycznie. Najlepiej zrównać ją do szerokości materac, kolejno położyć na niej narzutę lub pled jednokolorowy i w połowie odwinąć. Ostatnim krokiem będzie wykorzystanie poduszek – musimy oblec je w poszewki w kolorze o kilka tonów jaśniejszym niż pościel lub też w kolorach kontrastowych. Kolejno układamy największe poduszki przy szczycie łóżka, następnie średnie poduszki i najbardziej na widoku: małe poduszki. Dzięki temu łóżko będzie wyglądało elegancko i komfortowo. Ścielenia łóżka w sypialni może być sztuką!

Jak pościelić łóżko dziecka?

O ile w przypadku dużych łóżek małżeńskich powyższe ustawienie wygląda zjawiskowo, o tyle przy pojedynczych łóżkach dziecięcych może się nie sprawdzić. Jak pościelić łóżko w sypialni dziecka? W tym przypadku wybierzmy kolorowy pled lub narzutę, która przykryje prześcieradło czy gładko ułożoną pościel. Na pojedynczym łóżku sprawdzą się 3 poduszki: dwie większe z tyłu i jedna mniejsza z przodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]