Higiena i pielęgnacja przekłada się na różne aspekty naszego życia, a także obejmuje wiele czynności. Jeśli chcemy być zdrowi i cieszyć się dobrym samopoczuciem nie wystarczy zadbać o siebie. Trzeba jeszcze zatroszczyć się o czystość swojego otoczenia. Warto zacząć od swojego łóżka – to w nim odpoczywamy i śpimy, nabieramy energii na kolejny dzień. Musimy więc zrobić wszystko, aby nasze łóżko sprzyjało zdrowemu, jakościowemu snowi. Regularne zmienianie, a więc i pranie pościeli to absolutna podstawa. Jako, że w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się komplety poszew na poduchy i kołdry z satyny bawełnianej, zastanówmy się jak prać pościel z satyny bawełnianej. Co to za tkanina i na czym polega prawidłowe pranie pościeli satynowej? Jakie czynniki wziąć pod uwagę zanim zdecydujemy się na konkretną metodę? Czy można to robić w pralce? W jakiej temperaturze prać pościel (satyna bawełniana)? Podpowiadamy, jak prać satynę!

Pranie pościeli satynowej

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak prać pościel z satyny bawełnianej. Obecnie jest to jedna z popularniejszych tkanin bielizny pościelowej. Nie dość, że pościel z bawełny o charakterystycznym, satynowym splocie wyróżnia się bardzo wysoką jakością, pozwala skórze swobodnie oddychać, odprowadza wilgoć i jest niesamowicie przyjemna w dotyku, to jeszcze jest niezwykle elegancka, wręcz luksusowa. Ze względu na swą jakość jest też bardzo trwała i wytrzymała. Jeśli tylko odpowiednio o nią zadbamy, a więc pranie pościeli satynowej będziemy przeprowadzać zgodnie z zaleceniami producenta, niewątpliwie będziemy mogli cieszyć się nią długie, długie lata. Wobec tego, jak prać satynę – w pralce czy ręcznie? Jakich wskazówek przestrzegać? Wreszcie, w jakiej temperaturze prać pościel (satyna bawełniana)?

Jak prać satynę?

Jak prać pościel z satyny bawełnianej? Bez obaw, pranie pościeli satynowej to nic skomplikowanego. W związku z tym, wszyscy, którzy zastanawiają się jak prać satynę – wysokiej jakości, ekskluzywną, niezwykle gładką i przyjemną w dotyku, czy aby na pewno nie powinno się robić tego ręcznie, mogą odetchnąć z ulgą. Pranie pościeli satynowej w pralce jak najbardziej jest bezpieczne dla tej wyjątkowej tkaniny. Przed włożeniem do bębna pralki poszwy powinno się natomiast wywrócić na lewą stronę i zapiąć wszystkie guziki/suwaki, a także, aby zapobiec wielu zagnieceniom – złożyć w kostkę. Oczywiście istotna jest też ilość stopni wody. W jakiej temperaturze prać pościel (satyna bawełniana)?

W jakiej temperaturze prać pościel (satyna bawełniana)?

Jak prać satynę? Oprócz odpowiedniego przygotowania samych poszew do prania pościeli satynowej – wywrócenia ich na lewą stronę, zapięcia guzików/suwaków i złożenia w kostkę, bardzo istotne jest ustawienie temperatury wody w pralce na właściwą temperaturę. W jakiej temperaturze prać pościel (satyna bawełniana)? Otóż, optymalną i zalecaną właściwie przez wszystkich producentów pościeli satynowych temperaturą jest 40 stopni Celsjusza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]