W dzisiejszych czasach w większości jesteśmy bardzo zabiegani. Nierzadko łączenie życia prywatnego i zawodowego przychodzi nam z wielkim trudem. Wciąż brakuje nam czasu. W związku z tym, staramy się jakkolwiek ułatwiać sobie, a nawet ograniczać codzienne obowiązki, ażeby czas wolny móc poświęcić najbliższym i przyjaciołom, a przy tym wszystkim znaleźć również chwilę tylko dla siebie. Warto więc korzystać z praktycznych rozwiązań, dzięki którym nie będziemy tracić długich godzin na gotowanie, sprzątanie, prasowanie. Co do tego ostatniego, wystarczy zaopatrzyć się w dobrej klasy pościel, której nie trzeba prasować. Wobec tego, zastanówmy się, jaka spośród dostępnych obecnie na rynku jest pościelą niewymagającą prasowania? Czy kora to rzeczywiście pościel, której nie trzeba prasować? Czy prasowanie satyny nie jest konieczne? A może dobrym wyborem okaże się pościel jersey bez prasowania?

Pościel niewymagająca prasowania – pościel z kory

Pościel, której nie trzeba prasować to niewątpliwie duże ułatwienie. W domu i tak mamy sporo rzeczy do prasowania. Jeśli chodzi o pościel niewymagającą prasowania od lat bardzo dużą popularnością cieszy się bielizna pościelowa z tzw. kory. Specyficzna struktura tej tkaniny – maleńkie wypukłości i zagłębienia – decyduje o tym, że wystarczy jedynie regularnie prać takie poszwy na poduchy i kołdry, po czym rozwiesić na tarasie/w domu lub wysuszyć w automatycznej suszarce bębnowej. Co więcej, pościel z kory nie tylko jest pościelą, której nie trzeba prasować, ale też naturalną (utkaną z przędzy bawełnianej), miłą w dotyku, oddychającą. Natomiast jak ma się sprawa z równie popularną satyną? Czy prasowanie satyny faktycznie nie jest konieczne?

Czy prasowanie satyny nie jest konieczne?

Kolejną pościelą, której nie trzeba prasować, jak podaje wiele źródeł jest pościel z satyny bawełnianej. Czy rzeczywiście prasowanie satyny jest zbędne? Otóż, tak, poszwy z satyny śmiało możemy zaliczyć do grona pościeli niewymagających prasowania. Istotne natomiast, abyśmy po praniu porządnie strzepali pościel i równo zawiesili ją do wyschnięcia, tak, aby przez przypadek nie powstały żadne zagniecenia. Warto przy tym nadmienić, że pościel z satyny bawełnianej wyróżnia się wysoką jakością, jest bardzo elegancka, wręcz ekskluzywna i niezwykle przyjemna w dotyku. A jeśli szukamy czegoś w niższej cenie, warto rozważyć pościel jersey bez prasowania.

Pościel jersey bez prasowania

Ostatnią z prezentowanych tu pościeli, których nie trzeba prasować jest pościel jersey. Bez prasowania wciąż wygląda doskonale, można nawet powiedzieć, że prasowanie nie zrobiłoby w tym przypadku żadnej różnicy. Do tego pościel jersey bez prasowania jest naturalnie miękka, ciepła, przytulna. W związku z tym to idealny wybór dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort, a także lubią mieć naprawdę ciepło w czasie snu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]