Chyba dla każdego człowieka jego własna sypialnia jest w pewnym sensie miejscem świętym. To takie pomieszczenie, w którym panuje bardzo osobisty, wręcz intymny klimat. Tu możemy zrzucić z siebie eleganckie ubrania, zmyć makijaż, zapomnieć o wszelkich problem i po prostu odpocząć, wyspać się. Do tego sypialnia zwykle pozostaje dostępna wyłącznie dla nas samych, domowników. Warto więc, w tych czterech ścianach stworzyć aranżację, która będzie maksymalnie komfortowa i sprzyjająca relaksowi. Poza doborem odpowiedniej kolorystyki oraz tekstyliów, koniecznie musimy zastanowić się nad umeblowaniem sypialni w taki sposób, aby była funkcjonalna, ergonomiczna, a przy tym stylowa.Jak umeblować sypialnię? Jak rozplanować ustawienie poszczególny elementów? Jakie meble do sypialni wybrać?

Umeblowanie sypialni

Umeblowanie sypialni jest ogromnie ważne, niezależnie od metrażu pomieszczenia. Oczywiście dużo łatwiej urządzić duży pokój niż mały, jednak w każdym przypadku warto pamiętać o kilku istotnych zasadach. Jak umeblować sypialnię? Jako, że najważniejszym meblem jest tu łóżko, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się gdzie je postawić. Warto przy tym pamiętać, że najkorzystniejsze, zarówno ze względów czysto estetycznych, jak i praktycznych jest ustawienie go w części centralnej. O ile to możliwe łóżko powinno być dosunięte wezgłowiem do jednej ze ścian w taki sposób, abyśmy mieli do niego dojście z trzech stron, a okno znajdowało się na jednej ze ścian bocznych względem łóżka lub na przeciwległej. Idealnie, jeśli po obu stronach łóżka zmieszczą się szafki nocne (zwłaszcza, jeśli sypialnia i łóżko dzielą dwie osoby). Dopiero, gdy wytyczymy najlepsze miejsce dla łóżka, możemy przejść do rozlokowania pozostałych elementów. Ewentualnie, jeśli mocno ogranicza nas bardzo skromny metraż, a poza łóżkiem w sypialni musi się jeszcze zmieścić szafa, wówczas należy od razu pomyśleć, jak pogodzić ze sobą te elementy. Ano właśnie… jakie meble do sypialni wybrać?

Jakie meble do sypialni wybrać?

Jak umeblować sypialnię? Bez wątpienia umeblowanie sypialni zależy głównie od jej rozmiaru. W przypadku dużych sypialni nie musimy się nazbyt ograniczać, co oznacza, że pomieści się w nich więcej mebli, natomiast w małym pokoju musimy zrezygnować z niektórych przedmiotów. Jakie meble do sypialni wybrać? Otóż, jeśli pomieszczenie jest małe, postawmy na minimalizm – duże, wygodne łóżko (nawet kosztem szafek nocnych lub jednej z szafek) oraz szafa lub komoda (w zależności od tego, czy dysponujemy osobną garderobą) w zupełności wystarczą. Natomiast, do dużej sypialni warto zainwestować w duże łóżko (180×200 cm, a nawet 200×200 cm), gustowną szafę i/lub komodę, a także – w zależności, co bardziej nam się podoba/przyda – toaletkę z lustrem, regał na ulubione książki i/lub fotel z podnóżkiem i małym stolikiem, jako miejsce idealne choćby do lektury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]