Wygodny materac – ani za miękki, ani za twardy, poduszka stanowiąca podparcie dla głowy i kręgosłupa, ciepła, a jednocześnie lekka kołdra i uszyta z przyjemnej tkaniny pościel 200×220 lub nieco mniejsza – dzięki temu dobrze nam się śpi. Każdy z wymienionych czynników jest oczywiście bardzo istotny dla jakościowego snu. Niemniej, można mnożyć jeszcze inne, o których w pierwszej kolejności raczej nikt z nas by nie pomyślał, a jednak wciąż są one istotne. Należy do nich zaliczyć ustawienie łóżka w sypialni. I rzeczywiście okazuje się, że istnieje dość silny związek między ustawieniem łóżka a dobrym snem. Wobec tego, gdzie postawić łóżko w sypialni? Jakie znaczenie ma to, gdzie względem tegoż mebla znajduje się okno i drzwi? Podpowiadamy jak ustawić łóżko, żeby dobrze spać!

Ustawienie łóżka w sypialni

Naturalnie, urządzając sypialnię zastanawiamy się nad jej rozkładem – gdzie postawić łózko w sypialni, gdzie szafę i/lub komodę, czy zmieszczą się jeszcze stoliki nocne i toaletka? W większości skupiamy się jednak na tym, by nie zabrakło miejsca na poszczególne elementy wyposażenia, a także, by nie zakłócić ergonomii i funkcjonalności, tzn. żeby przejście np. między jednym meblem a drugim bądź ścianą nie było za wąskie. Natomiast, mało kto rozmyśla nad prawidłowym ustawieniem łóżka w sypialni pod względem higieny oraz jakości snu. Tymczasem istnieje silny związek na linii ustawienie łóżka a dobry sen.

Ustawienie łóżka a dobry sen

Nie ulega wątpliwości, że między ustawieniem łóżka a dobrym snem zachodzi pewna warta uwagi relacja. Otóż, okazuje się, że ustawienie łóżka w sypialni względem okien i drzwi, a co za tym idzie to, na której ze ścian znajdzie się zagłówek ma ogromne znaczenie, istotnie może wpływać na jakość naszego snu. W związku z tym, zanim zdecydujemy się na konkretny układ w pokoju, naprawdę warto dobrze się zastanowić gdzie postawić łóżko w sypialni i w miarę możliwości dopiero od niego uzależnić dokładną lokalizację pozostałych elementów wyposażenia. W tym przypadku najważniejszy powinien być nasz komfort, a więc duże łóżko zasłane pościelą 200×220 oraz odpowiednie ustawienie łóżka w sypialni. Zatem, jak ustawić łóżko, żeby dobrze spać?

Wszystkie pościele 200×220 znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Gdzie postawić łóżko w sypialni?

Prawidłowe ustawienie łóżka w sypialni ze względu na układ pokoju, rozmieszczenie okien i drzwi nie zawsze jest możliwe. Mimo wszystko naprawdę warto dążyć do ideału i spróbować zastosować się do jak największej ilości przyjętych zasad. To naprawdę może znacząco poprawić jakość naszego snu. Zatem, gdzie postawić łóżko w sypialni względem wymienionych elementów architektury wnętrza? Jak ustawić łóżko, żeby dobrze spać? Przede wszystkim, zagłówek łóżka powinien przylegać do w miarę szerokiej ściany, tak abyśmy mieli do niego dostęp z trzech stron (a po bokach zmieściły się stoliki nocne). Łóżko nie powinno przy tym stać na wprost drzwi – taka pozycja uznawana jest za niekorzystną. Poza tym, im dalej od łóżka znajduje się okno, tym lepiej, idealnie, jeśli na jednej ze ścian bocznych względem łóżka. Takie ustawienie łóżka w sypialni niewątpliwie zagwarantuje nam lepszy sen.

[Głosów:0    Średnia:0/5]