Sypialnia to w większości przypadków pokój, w którym nie ma zbyt wiele miejsca na ozdobne dodatki. Najważniejsze, aby zmieściło się w niej w miarę możliwości duże łóżko, stoliki nocne, komoda i/lub szafa, ewentualnie fotel bądź toaletka z krzesłem. Funkcjonalne elementy wyposażenia, takie jak: firany, zasłony lub rolety, dywan, poszwy na poduchy i kołdry (np. pościele 160×200 – kwiaty, miasto, figury) jednocześnie dekorują. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób zastanawia się, jak ozdobić ścianę na łóżkiem. Rzeczywiście, ściana nad łóżkiem zwykle jednolita jest idealną przestrzenią na różnego rodzaju ozdoby, które ożywią wnętrze i dodadzą mu stylu. Zatem, na jaką aranżację ściany nad łóżkiem postawić? Jakie opcje mamy w ogóle do wyboru i co na ścianę nad łóżkiem w sypialni ostatecznie dopasować?

Ściana nad łóżkiem

Z całą pewnością to właśnie ściana nad łóżkiem, zwykle dużym, stylowym, zasłanym przepiękną pościelą 160×200 – kwiaty, miasto, figury lub w inny oryginalny wzór, to jeden z tych elementów, na który zwracamy najwięcej uwagi. Warto więc dobrze przemyśleć właśnie aranżację ściany nad łóżkiem, tak by stała się ona niejako przedłużeniem mebla, a przede wszystkim jego zagłówka, tym samym podkreślając szczególny charakter wnętrza, dodając mu przytulności i nowoczesnego designu. Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem? Co można zamieścić bezpośrednio nad zagłówkiem? Co na ścianę nad łóżkiem w sypialni wybrać?

Aranżacja ściany nad łóżkiem

Aranżacja ściany nad łóżkiem niewątpliwie może odmienić sypialnię. Zwłaszcza, że do wyboru mamy najrozmaitsze opcję, dzięki czemu, z jednej strony możliwe jest stworzenie oryginalnej dekoracji, z drugiej, podkreślenie stylistyki, która zgodnie z planem ma królować we wnętrzu. Przykładowo, jeśli fascynują nas motywy florystyczne, do zgromadzonych kompletów pościeli 160×200 – kwiaty dopasujmy ozdobę na ścianę nad łóżkiem o podobnym wzorze i kolorystyce. Jednak konkretnie co na ścianę nad łóżkiem w sypialni wybrać? Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?

Co na ścianę nad łóżkiem w sypialni wybrać?

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem? Jakie opcje w ogóle mamy do wyboru? Na szczęście, z roku na rok na rynku przybywa ciekawych materiałów, dodatków, produktów, z pomocą których odmienimy aranżację ściany nad łóżkiem, a co za tym idzie wystrój całego pokoju. Na ścianie nad łóżkiem możemy klasycznie zawiesić obraz, grafikę w stylu retro, kilka, a nawet kilkanaście ramek różnych rozmiarów z prywatnymi zdjęciami, szkicami, ulubionymi motto. A jeśli uwielbiamy podróże, na pewno przypadnie nam do gustu mapa świata w nowoczesnym wydaniu do samodzielnego montażu na ścianie. Godne uwagi są również tapety o najrozmaitszych fakturach, strukturach, deseniach. Coraz częściej wraca się też do popularnych przed laty dywanów na ściany. W każdym razie, naprawdę jest z czego wybierać!

[Głosów:0    Średnia:0/5]