Od kilku lat jednym z topowych tematów, o którym aż huczy w internecie, telewizji, radiu i prasie jest ekologia. Obecnie, u progu trzeciej dekady XXI wieku zwracamy coraz więcej uwagi na potrzebę ochrony środowiska naturalnego, zminimalizowania zanieczyszczenia powietrza, wód i gleb oraz ilości produkowanych codziennie przez każdego z nas śmieci, zwłaszcza tych, które nie są odpadami biodegradowalnymi. Co ciekawe, troska o Matkę Naturę przekłada się na wiele różnych aspektów życia. Od pewnego czasu możemy między innymi obserwować, że kształtuje trendy we współczesnej modzie wnętrzarskiej. I tak też, mamy do czynienia z nowym stylem w aranżacji wnętrz – stylem ekologicznym, w skrócie eko. Wobec tego, jak urządzić mieszkanie w stylu eko, a przede wszystkim sypialnię w stylu eko? Jakie są podstawowe wyznaczniki stylu ekologicznego w mieszkaniu? Jakie meble i dodatki wybrać do sypialni w stylu eko?

Styl ekologiczny w mieszkaniu

Jak nietrudno się domyślić, styl ekologiczny w mieszkaniu i szerzej – w modzie wnętrzarskiej to jeden z efektów, oznaka zmiany podejścia do życia w ogóle. We wnętrzach, w tym w sypialniach w stylu eko gołym okien są widoczne fascynacje naturą i jej bogactwem oraz filozofią ekologii. Urządzone w zgodzie ze środowiskiem naturalnym mieszkania świadczą o tym, że domownicy robią, co mogą, aby żyć w zgodzie z naturą, szanują naszą planetę Ziemię i starają się, poprzez codzienne wybory nie przyczyniać do pogłębiania jej globalnego zanieczyszczenia i zniszczenia. We wszystkim należy też doszukiwać się pewnej harmonii oraz silnej więzi z naturą. W związku z tym, na styl ekologiczny w mieszkaniu składają się konkretne kolory, materiały, struktury, począwszy od ścian i podłóg, poprzez meble, kończąc na dekoracyjnych dodatkach. Zatem, jak urządzić mieszkanie w stylu eko? Na jakie elementy wyposażenia postawić w przypadku sypialni w stylu eko?

Jak urządzić mieszkanie w stylu eko?

Chcąc dowiedzieć się, czym w zasadzie jest styl ekologiczny w mieszkaniu oraz jak urządzić mieszkanie w stylu eko, trzeba poznać podstawowe wyznaczniki, cechy charakterystyczne takich wnętrz. Otóż, jeśli chodzi o kolory, podstawowym w kuchniach, jadalniach, salonach, łazienkach i sypialniach w stylu eko jest kolor biały. Białe powinny być zarówno sufity, jak i ściany, a nawet drewniane podłogi, ramy okien i drzwi. Jako, że biel najlepiej spośród wszystkich barw odbija i rozprasza światło, umożliwia dobre doświetlenie wnętrz, dzięki czemu oszczędzamy energię elektryczną. Poza tym, w sypialni w stylu eko, dozwolone są pastelowe, naturalne brązy, zieleń, błękit. Niezwykle ważne są też materiały – drewno, kamień, cegła, ceramika, szkło, bawełna, len, czyli nic, co syntetyczne.

Sypialnia w stylu eko

Jak urządzić mieszkanie w stylu eko?Jakie meble i dodatki wybrać do sypialni w stylu eko? Tak naprawdę to bardzo proste. Wystarczy pomalować ściany na biało, w oknach zawiesić jasne, bawełniane lub lniane firany bądź zasłony, na podłodze wyłożyć drewniane deski/parkiet (np. z odzysku), do tego proste, drewniane łóżko, komoda/szafa. Obowiązkowo, w sypialni w stylu eko musi znaleźć się dużo zielonych roślin w glinianych/ceramicznych doniczkach oraz komplet bawełnianej pościeli 160×200 – natura, który podkreśli ekologicznych charakter wnętrza i zamiłowanie do natury właśnie.

Wszystkie pościele 160×200 w stylu eko znajdziesz w sklepie internetowym Dekorativa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]