Każdy, kto w dzisiejszych czasach urządza domowe wnętrza, może wybierać spośród najróżniejszych stylów. Warto przy tym pamiętać, że poza standardowymi, czyli tradycyjnym, klasycznym i nowoczesnym, istnieje jeszcze styl skandynawski, retro, prowansalski, industrialny (loftowy), fusion, hampton oraz glamour. Co to jest styl glamour? Jakie są jego główne wyznaczniki, cechy szczególne? W jaki sposób zaaranżować sypialnię w stylu glamour? W jakie meble do sypialni w stylu glamour zainwestować? Na jakie dodatki do sypialni glamour postawić?

Co to jest styl glamour?

Co to jest styl glamour? Otóż jest to styl, który wyróżnia się wszechobecną elegancją, szykownością, luksusem. Bazuje on na nowojorskiej klasyce oraz luksusowych dekoracjach. Wiele osób widzi w nim przepych i rzeczywiście czasem można odnieść takie wrażenie. Niemniej, salony, jadalnie, kuchnie, łazienki i sypialnie w stylu glamour na pewno robią wrażenie – zachwycają ogólną stylistyką, jak i poszczególnymi detalami. Oczywiście, na estetykę tę składają się konkretne kolory, wzory, formy, materiały i struktury oraz sposoby łączenia ich ze sobą. Wobec tego, sypialnia w stylu glamour, a właściwie jej zaaranżowanie na pewno wymaga dokładnego przeanalizowania wszystkich niuansów. Jakie meble do sypialni w stylu glamour oraz jakie dodatki do sypialni glamour wybrać?

Meble do sypialni w stylu glamour

Planując zaaranżowanie sypialni w stylu glamour na pewno trzeba wybrać odpowiednie meble. Do sypialni w stylu glamour najbardziej pasują te eleganckie. Najważniejsze spośród mebli do sypialni w stylu glamour jest łóżko, które powinno być tak duże, jak to tylko możliwe (na ile pozwala nam metraż), np. o szerokości 180 lub 200 cm, najmniej 160 cm. Ogromnie ważny w sypialni w stylu glamour jest zagłówek łóżka. Na pewno powinien on być wysoki, najlepiej obity eleganckim materiałem, np. z delikatnym połyskiem. Po bokach warto natomiast ustawić stoliki nocne na lekko wygiętych, np. metalowych lub kamiennych nóżkach. Poza tym, przepięknie w sypialniach w stylu glamour prezentują się toaletki z lustrami w złotej lub srebrnej ramie. Równie ważne, co meble są dodatki do sypialni glamour.

Dodatki do sypialni glamour

Sypialnia w stylu glamour to nie tylko meble, ale też różnego rodzaju dodatki. Do sypialni glamour warto zainwestować w odpowiednio duże względem łóżka, eleganckie pościele 200×220, najlepiej w szykowny, np. kwiatowy wzór lub jednolite satynowe. Równie istotnymi tekstyliami, co pościele 200×220 są długie, sięgające podłogi firany oraz ciężkie zasłony, np. z aksamitu lub żakardu. W końcu, na ścianie w sypialni w stylu glamour warto zawiesić obraz w złotej lub srebrnej ramie, zaś na stolikach nocnych ustawić lampki, również z podstawą w kolorze złotym lub srebrnym oraz z dużymi abażurami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]