Bez wątpienia jednym z najgorętszych trendów aranżacyjnych od dobrych kilku już lat jest styl skandynawski. Podobnie, jak styl ekologiczny, z którym rzeczywiście ma dużo wspólnego, stanowi odpowiedź na potrzebę zwolnienia tempa, wyciszenia się, zaznania ciszy i spokoju w zaciszu własnego domu. We wnętrzach, w których króluje estetyka typowa dla krajów Europy Północnej, odnajdziemy słynne hygge – komfort, wygodę, bezpieczeństwo domowego ogniska, przytulność i… szczęście. Wobec tego, jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim, która stanie się dla nas prawdziwą ostoją? Jakie elementy składają się na sypialnię skandynawską? Jakie meble do sypialni w stylu skandynawskim wybrać? Jak pościelić łóżko w stylu skandynawskim?

Sypialnia skandynawska

Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim? Przede wszystkim musimy pamiętać, że styl skandynawski w dużej mierze czerpie z filozofii hygge. W związku z tym, w sypialni skandynawskiej, jak i we wszystkich pozostałych pomieszczeniach powinna panować absolutna harmonia. Osiąga się ją przede wszystkim przy pomocy jasnej kolorystyki oraz drewnianych powierzchni. Sypialnię skandynawską poznamy po wszechobecnej bieli, którą przełamują błękity, delikatne szarości, pastelowe zielenie, róże lub żółcie. Poza tym, styl skandynawski lubuje się w geometrycznych wzorach, odsłoniętych oknach (ewentualnie z subtelną firanką lub płóciennymi zasłonami) oraz dekoracyjnych lampkach, których klimatyczne światło po zmroku dodaje wnętrzom przytulności. A jakie powinny być meble do sypialni w stylu skandynawskim i jak pościelić łóżko w stylu skandynawskim?

Meble do sypialni w stylu skandynawskim

Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim? Otóż w sypialni skandynawskiej, w której ściany są pomalowane na biało, meble do sypialni w stylu skandynawskim powinny być wykonane z drewna. Mogą być w kolorze naturalnego, jasnego drewna (np. sosnowego, bukowego lub dębowego), jedynie polakierowane bezbarwnym lakierem lub tylko olejowane. Bardzo popularne są też meble do sypialni w stylu skandynawskim wykonane z drewna, lecz pomalowane na biało. Jeśli chodzi o najważniejszy mebel, jakim jest łóżko w stylu skandynawskim może ono być klasycznie drewniane lub z tapicerowanym zagłówkiem, np. w kolorze szarym. A jak pościelić łóżko w stylu skandynawskim?

Jak pościelić łóżko w stylu skandynawskim?

Jak w każdej sypialni, również w sypialni skandynawskiej najważniejszym meblem jest łóżko. Poza wyborem odpowiedniego mebla, bardzo istotne jest też to, jak pościelimy łóżko. W stylu skandynawskim najlepiej odnajdują się pościele z naturalnej bawełny lub kory, np. pościele 160×200 – natura.

[Głosów:0    Średnia:0/5]