Chyba nikogo nie trzeba już uświadamiać czy przekonywać, że jakość snu ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, energię, nastrój, wydajność i efektywność. Z kolei o dobrym śnie w dużej mierze decyduje łóżko, materac i pościel. Jak wiadomo, kołdry, poduchy oraz poszwy mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, na które skóra każdego z nas reaguje nieco inaczej. W związku z tym, przed zakupem warto rzetelnie się zastanowić i sprawdzić wszystkie za i przeciw. W przypadku wypełnienia kołdry, o ile postanowimy, że nie chcemy kołdry naturalnej, musimy rozważyć, która z dwóch dostępnych opcji jest lepsza – kołdra silikonowa czy poliestrowa. Zatem, jakie są zalety i wady wypełnienia silikonowego kołdry, a jakie kołdry poliestrowej? Sprawdźmy!

Wypełnienie kołdry

Zakup odpowiedniej kołdry w głównej mierze sprowadza się do wyboru właściwego jej wypełnienia. Kołdry oferowane przez współczesnych producentów są szyte z różnych materiałów, zarówno z naturalnych, do których zaliczamy pierze, puch, mieszankę pierza i puchu, wełnę oraz jedwab, jak i syntetycznych, czyli silikonu i poliestru. Syntetyczne wypełnienie kołdry polecane jest szczególnie osobom, którym zależy na lekkości kołdry, a także alergikom. Jeśli zaliczamy się do tego grona, pozostaje zadecydować którą kołdrę – silikonową czy poliestrową wybrać. Co warto wiedzieć na temat wypełnienia silikonowego kołdry? Jakie są plusy i minusy kołdry poliestrowej?

Wypełnienie silikonowe kołdry

Osoby, które z takich czy innych powodów preferują syntetyczne wypełnienia kołder stoją przed wyborem między dwoma typami tego rodzaju kołder. Silikonowa czy poliestrowa – która i dlaczego jest lepsza? Na pewno warto wiedzieć, że zarówno wypełnienie silikonowe kołdry, jak i kołdra poliestrowa w rzeczywistości są wyprodukowane z włókna poliestrowego, jednak nieco innej odmiany. W przypadku wypełnienia silikonowego kołdry niewątpliwie jest to lepsze jakościowo, bardziej luksusowe włókno poliestrowe. Dzięki temu, kołdry silikonowe są lżejsze i bardziej odporne na odkształcenia. Co więcej, zapewniają naturalną ochronę przed bakteriami i kurzem. Niestety, idzie to w parze z wyższą ceną.

Kołdra poliestrowa

Jak już ustaliliśmy, wypełnienie silikonowe kołder składa się z wyższej jakości włókien poliestrowych, niż ma to miejsce w przypadku kołdry poliestrowej. Czy to oznacza, że silikonowe kołdry są lepsze? Jaką kołdrę – silikonową czy poliestrową ostatecznie wybrać? To zależy już od nas i naszego budżetu, ponieważ pościel silikonowa jest droższa. Niemniej, nawet jeśli zdecydujemy się na kołdrę poliestrową możemy być pewni, że jest ona wystarczająco elastyczna, lekka, nie zbija się podczas prania, a także zapewnia optymalną cyrkulację powietrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]